Brak kategorii

Nietypowe atrakcje Bangkoku – co zwiedzić ?

Skoro wybieracie się do Bangkoku na pewno przejrzeliście już kilka blogów, stron czy przewodników, w których przeczytaliście, że musicie odwiedzić Grand Palace, Floating market oraz Wat Arun. Chcę zatem zaproponować wam kilka dodatkowych atrakcji, których nie znajdziecie na żadnej topowej liście, a naprawdę są warte zobaczenia.
Jesteście ciekawi? Zapraszam !

1. Wat Saket

Kiedy przygotowywaliśmy się do wyjazdu i szukaliśmy świątyń, które chcemy zwiedzić, Wat Saket była wymieniana wszędzie jako opcjonalna atrakcja. Na zasadzie: jak będziecie mieli czas wolny to możecie tam iść, ale szału nie ma. Dla nas jednak było to miejsce, które powinno znajdować się w czołówce. Sama świątynia może nie należy do najpiękniejszych, ale podczas wspinania się po schodach na sam szczyt możecie podziwiać przepiękne rzeźby i posągi umieszczone wśród tajskiej natury oraz małych źródełek, które tworzą przecudowną, tajemniczą atmosferę. Dodatkowo na samym szczycie znajduje się czedi – odmiana buddyjskiej stupy, w której przechowywane są relikwie. Z tego 79-metrowego wzgórza możemy tez podziwiać cały Bangkok.
Na dole znajduje się kasa biletowa więc kupiliśmy bilety, ale nikt ich nie sprawdza i 99 % osób wchodzi na górę bez żadnej opłaty 😉

Adres: Soi BorommabanphotBan Bat, Pom Prap Sattru Phai, Bangkok.
Dla taksówkarza วัดภูเขาทอง ป้อมปราบศัตรูพ่าย
Koszt: 20 baht.
Godziny otwarcia: codziennie w godz. 9 – 17.

2. Wat Traimit (Golden Buddha)

Przyznam wam się szczerze, że trafiliśmy tam zupełnie przypadkowo podczas wizyty w dwóch knajpach w pobliżu. Nie było tam zbyt wielu osób, ale postanowilismy się zainteresować i okazało się, że… znajduje się tam największy na świecie posąg Buddy, zrobiony ze złota. Dlaczego więc nie wpadliśmy na to miejsce w żadnym przewodniku? Nie wiem, ale naprawdę warto to zobaczyć.
Wysokość posągu to 3 m i waży ponad 5 ton. Posąg wykonano prawdopodobnie w Ayutthaya w XIII/XIV wieku. Podczas najazdu birmańskiego, aby zabiezpieczyć go przez zrabowaniem, pokryto go gipsem i przywieziono do Bangkoku. Odkryto go zupełnie przypadkowo w XX wieku, a latach 50. postawiono dla niego specjalny budynek.

Adres: Thanon Mittaphap Thai-China, Talat Noi, Samphanthawong, Bangkok.
Dla taksówkarza: วัดไตรมิตร หัวลำโพง
Koszt: wystawa – 100 baht, obejrzenie samego Buddy – 40 baht.
Godziny otwarcia: codziennie w godz. 8 – 17.

3. Ping Pong Show

Jak na pewno wiecie Ping pong show i różne tego typu pokazy stały się wręcz częścią tamtejszej kultury. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zobaczyli tego na własne oczy. Niestety uważam, że na takie show trafiliśmy w niezbyt dobrej lokalizacji – blisko targu, na obrzeżach. Każdy chciał tam od nas pieniądze – facet za zaprowadzenie, obsługa za podanie zamówienia, nawet tancerki przychodziły do nas co chwilę z koszykiem na napiwki. W środku było ciemno i ponuro, w dodatku po odmówieniu dawania napiwków co minutę wyraźnie dało się odczuć, że jesteśmy na celowniku i po prostu stamtąd wyszliśmy. Samo show… hmmm… naprawdę nic wartego uwagi. Spodziewałam się czegoś lepszego, jednak może wyglądałoby to zupełnie inaczej gdybyśmy poszli do takiego baru na Walking Street czy na Patong… niestety po przeżyciach tam nie zdecydowaliśmy się próbować ponownie 😀 Mimo wszystko polecam zobaczyć chociażby na chwile jak wyglądają te osławione Ping pong show, jednak wybierzcie bardziej turystyczna okolice no i zawsze pilnujcie swoich drinków jak i toreb!

4. Nana plaza

Jest to jedna z trzech znanych dzielnic „red-light” w Bangkoku. Znajduje się tam wiele barów, restauracji oraz street foodu. Na pewno warto tam zajrzeć wieczorem chociażby, na krótki spacer. Tam zjedliśmy pysznego kurczaka i owoce, których nie spotkaliśmy nigdzie indziej i to właśnie tam w jednej z restauracji zjedliśmy najpyszniejszego Pad Thaia 🙂

Adres 5/11 Soi Nana, Sukhumvit Soi 4, Bangkok
Dla taksówkarza: นานา
Godziny otwarcia: codziennie od godz. 19
Jak dojechać: Najłatwiej dostać się tam BTS i wysiąść na stacji Nana (kilka minut pieszo)

5. Ratchada Train Market

Zdecydowanie najświeższe jedzenie jakie udało nam się znaleźć na targach w Bangkoku! Szczególnie odnajdą się tam fani owoców morza – można je tam zjeść na sto sposobów! Do tego znajdziemy tam muzykę na żywo, kilka barów i klubów z bardzo fajnym klimatem.
Jeśli chodzi o cześć typowo targową z produktami to miałam wrażenie, że jest tam nieco drożej niż w innych miejscach, ale tez produkty są trochę inne i często wydawały się być wyższej jakości. Targ ten wciąż jest miejscem niszowym i niewielu turystów o nim wie, w większości są tam Azjaci.


Adres: Za Esplanade Shopping Mall 99 Ratchadaphisek Road, Bangkok.
Dla taksówkarza: เอสพลานาดรัชดา (Niektórzy taksówkarze lub tuktukowcy w ogóle nie ogarniają jak tam dojechać więc na wszelki wypadek odpalcie również GPS)
Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli w godz. 18 – 1
Jak dojechać: metro MRT stacja Thailand Culture Center (wyjście nr 3)

6. Produkty z 7-eleven

Sklepy te znajdziecie, na każdym kroku. My bardzo lubimy na każdym wyjeździe zapoznać się z produktami w sklepach lub supermarketach, aby zobaczyć co tubylcy kupują na co dzień. W 7-eleven znajdziecie wiele produktów, które nie są dostępne w Polsce od przekąsek, słodyczy, kosmetyków, aż po napoje.

7. Baseny na dachu

To coś z czego warto skorzystać w Bangkoku. Hoteli z basenami na dachu jest pełno, a ceny często nie są wyższe niż przeciętne hotele w Polsce. Jeśli tylko lubicie popływać wybierzcie chociaż na część wyjazdu hotel, z którego będziecie podziwiać miasto – widok nocą zapiera dech w piersiach.

8. Zgub się

Na początku, gdy dopiero zaczynałam podróżować, nie chciałam włóczyć się po nieznanych ulicach obawiając się, że nie będę wiedziała jak wrócić, albo coś mi się stanie. W Europie nie we wszystkich krajach polecałabym praktykowanie tego, ale w Azji… koniecznie ! Warto zobaczyć jak żyje się tam naprawdę, jak wyglądają ich domy czy spotkania, jak bawią się dzieci bo tylko wtedy poznamy prawdziwe oblicze ich kultury.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *